Kontrola vize

Teď už nechci být unesen tímto, ale myslím si, že je čas od času důležité, abychom se podívali na naše životy a nahlíželi do těch těžkých okamžiků, těch náročných období v našich životech a těch časů, kdy věci nešlo tak, jak jsme chtěli. Pro tyto časy musíme být vděční. Je z těch časů, že jsme ochotni se změnit. Nikdy to není snadné a nikdy to není rychlé, ale v těch místech našeho života, kde jsme se potýkali, jsme se zřejmě také naučili naše nejzajímavější lekce.

Například, a to není ten, který by měl brát na lehkou váhu, jsem vděčný za dva potraty, které jsem měl a dítě, které jsem ztratil několik dní po jeho narození. Nechtěl bych se rozhodnout opakovat některou z těch velmi těžkých situací, ani nerad přemýšlím o bolesti z těchto ztrát, ale bez nich bych neocenil život jako já. Nechápal bych zázrak zrození a božsky uspořádaný sled událostí, které se musí vyskytnout při každém narození. Život by se nikdy neměl brát na lehkou váhu a já bych se o této lekci nenaučil ani jinak.

Další těžkou událostí v mém životě, za kterou jsem hluboce vděčný, je doba, kdy jsme s manželem ztratili všechno, co jsme měli finančně a museli začít znovu. Opět bych se rozhodl, že se tam nevrátím, ale za ten čas v našich životech jsme se naučili rozpočet, naučili jsme se hodnoty naší rodiny a přátel a naučili jsme se znát svobodu, která přichází s méně „věcmi“ v cestě. . Kdybychom nezačali znovu, neocenili bychom delikátní rovnováhu mezi “mít” a “ne.” Naše víra rostla v této době, a my jsme si uvědomili, že je důležité, aby se náš blahobyt stal závislým na Bohu.

Nejde o poučné poučení, které by jste se naučili, ani o ně nikdy nebudu chtít trivializovat, ale pro ně jsem vděčný. Pro těžké časy jsem rád, že jsem se něco naučil. Tyto deprese v mé životní cestě mě navždy změnily, ale za to, že se jim vzdalo díky. Růst přichází hledáním té stříbrné podšívky po celou dobu. Pokud zůstaneme pouze v příkopu, budeme znát jen příkop. Namísto toho, pokud se podíváme na dobro a jsme vděční za zážitek, naše oči uvidí jinak a výhody budeme znát více než příkop. To vyžaduje čas a praxi, ale v tomto procesu je klíčový postoj.

Takže pokud se ocitnete v příkopu, podívejte se na rovnou zem. Podívejte se na vzestup v terénu. Zaměřte se na způsoby, jak být v této době vděčný. Udržujte své srdce na lekcích, které se mají naučit. Zjistíte, že příkop není tak hluboký jako obloha nad vámi je velký.

Reply