Problém a tření

V každém vztahu, ať už s rodinou nebo přáteli, budou vždy existovat tyto dvě výzvy, které budou testovat stabilitu vztahu s ostatními. To jsou problémy a frikce. Nicméně, i když jsou tyto dva nejběžnější způsoby, jak vytvořit zášť, mnoho lidí často zaměňuje jeden termín za druhý. To je důvod, proč bude pro vás velmi užitečné rozlišovat tyto dva termíny, abyste mohli učinit rozumná rozhodnutí a důkladné pochopení věci.

Začněte s nejjednodušší definicí problému. Jakýkoli problém se v podstatě vztahuje k tomu, že se ocitnete ve stavu obtížnosti kvůli určité překážce. Jedním z příkladů fyzického problému je to, že míra prodeje vašeho podniku neustále klesá. Další je, když nemáte práci, kde můžete vydělávat své příjmy.

Na druhé straně, tření odkazuje na odpor uvnitř vás, který vám brání v pohybu hladce a nakonec řeší hlavní problém. S tím byste věděli, že většina problémů není snadno vyřešena kvůli tření. Vezměte si to jako příklad; chcete najít nejvhodnější alternativu ke stabilizaci nebo zvýšení současného stavu vašeho podnikání, ale hluboko uvnitř sebe, nemáte opravdu rád prodej a marketing. Problém tedy stále přetrvává. Dalším příkladem je, když nemáte dostatečný zdroj příjmů, ale neděláte nic pro to, abyste lovili a žádali o práci. Problém stále přetrvává.

Nyní, když znáte základní rozdíl mezi problémy a frikcemi, bude nyní pro vás snazší porozumět oběma termínům, když jsou používány v kontextu jakéhokoli typu vztahu. Jeden velmi běžný příklad zášť ve vztahu je, když urazíte své kolegy, úmyslně nebo neúmyslně. Víš, že to byla tvoje chyba, ale to nebyl problém. Problém je v tom, že vytváříte skvrnu se vztahem, který máte. Tření v takové situaci je vaše neochota omluvit se. Nejlepší způsob, jak se vyhnout dalším škodám ve vztahu, je přiznat, že to byla vaše chyba, učinit upřímnou omluvu a najít možné způsoby, jak kompenzovat.

Dalším klasickým příkladem je, když váháte vstoupit do vztahu, ale jen se bojíte někoho zranit nebo zranit. Nejlepším řešením v této situaci je být ochoten riskovat. Mějte na paměti, že v podnikání mohou skuteční úspěch dosáhnout pouze ti, kteří riskují. Neměli byste se bát prozkoumat, že je toho tolik, co je vidět. Trochu jste věděli, už jste se s tím dokonalým člověkem setkal.

Mít problémy a frikce je v životě jen normální. Ale pokud je to možné, je vždy lepší plnohodnotně hodnotit vztahy, které máte. Neomezujte se jen na určitý problém; místo toho se zaměřte na to, jak budete schopni identifikovat tření, které je kořenem problému. Někdy už víte, co dělat, ale těžká část toho dělá. To je přesně něco, čemu byste se měli vyhnout, protože se nikdy nevyřeší bez nezbytných kroků.

Reply