Tajná cesta ke zlepšení kritického myšlení

Kde děláte své nejlepší myšlení?

Vždy jsem byl zvědavý na to, takže jsem začal zkoumat téma. Vypadá to, že většina lidí dělá své nejlepší myšlení, zatímco ve sprše, na záchodě, procházky venku, těsně před spaním, nebo dělat nádobí.

Moje nejlepší myšlení přichází v 3:30 každou noc.

Proč?

Pokusili jste se někdy posadit a říct: “Chystám se tento problém vyřešit!” Připraven …. GO.

Jak to funguje? Zkoušel jsem to dříve a okamžik, kdy jsem si sedl, abych vyřešil něco, co má mysl zmizí. Je to, jako by na mém kritickém myšlení stoupla zeď.

Mohu být schopen vypracovat několik řešení, pokud mohu vypustit problém s mindmap a brainstorming. Ale obvykle to nejsou mé nejlepší nápady.

Ve všech ideálních situacích naše těla něco dělají. Buď se připravujeme na spánek, nebo děláme nějakou fyzickou aktivitu, kterou můžeme dělat nevědomě.

Vzhledem k tomu, že se nemusíme obávat, že děláme tuto činnost, můžeme naši pozornost obrátit na naše problémy. Většinu času přichází přirozeně. Nemusíme o té věci tvrdě přemýšlet, jen necháme svou mysl putovat kolem problému.

Tajná cesta

Včera večer v 3:30 jsem měl dva skvělé nápady. Ujistil jsem se, že je napíšu, protože jakmile se vrátím do spánku, téměř vždy na ně zapomenu.

Mohl byste se zeptat: “Proč byste měli být v 3:30 hod. Přemýšlíte? Máte nespavost?”

Ne, ale mám jednu rok starou dceru, která se probudí ve 3:30, jako hodinky. Nevědomě jdu do jejího pokoje, abych ji nakrmila.

Zatímco jsem jí krmit, moje mysl je napůl spící napůl vzhůru. Nemůžu jít spát, protože něco fyzicky dělám, ale nechci se probudit, protože mám v plánu jít zpátky do spánku.

Místo toho se moje mysl potuluje.

Kroky ke zlepšení kritického myšlení

Testoval jsem několik různých scénářů, abych zjistil, které situace fungují nejlépe. Zde jsou mé výsledky:

Vymyslete jednu otázku, na kterou chcete odpovědět. Než půjdu do postele, zúžila bych otázku, kterou jsem chtěla debatovat.

Udělejte něco fyzického. V 3:30, pokud neuděláte něco fyzicky, skončíte s usínáním. Vyzkoušejte si míč do rukou, nebo zkuste sedět se zkříženýma nohama. Vyberte si aktivitu, kde můžete mít oči zavřené.

Utahujte svou mysl zpět. Napůl spíte, takže vaše mysl bude putovat do jiných věcí. Prostě ji jemně vytáhněte zpět k problému.

Žádný tlak. Jedním z důvodů, proč tato situace funguje nejlépe, je to, že neexistuje žádný tlak. Je to 3:30! Jak byste mohli očekávat, že přijdete s koherentním řešením problému?

Všechno zapište. Vzhledem k tomu, že jsem zpočátku nikdy neměla papír vedle postele, nic bych nepsala. Zapomnělo se na spoustu opravdu skvělých řešení. Mám velkou paměť, takže jsem se na to snažil vzpomenout. Nemohl jsem. I když se zdá, že nápad je trochu šílený, zapomeňte na to stejně, když jste vzhůru, můžete z toho mít lepší smysl. To by mohlo být katalyzátorem vaší myšlenky na milion dolarů.

Tento scénář je hodně jako meditace. Zjistil jsem, že jediný rozdíl je stav mysli, když začínáte. Když medituji, chvíli mi zbývá, abych vyčistil hlavu svých myšlenek. Když se probudíte ve 3:30, obvykle nemáte žádné konkurence. Není to ani vynucené a vaše mysl je v úžasném stavu, kde je možné cokoliv.

Neberte za to mé slovo! Odvážím se to zkusit. Pokud ano, dejte mi vědět, jak to jde!

Reply