Trpíte informačním přetížením?

O dnešním světě je jasné, že není nedostatek informací; pokud něco, je toho příliš mnoho. Problém je v tom, že zatímco množství informací, které je k dispozici, se v průběhu let rychle zvyšovalo, naše mozky se ve skutečnosti nezměnily.

Stejně tak, že spotřebič skončí, když se do něj dostane příliš mnoho energie, náš mozek může také trpět stejným osudem, když jim bude zasláno příliš mnoho informací. To, co dělá tuto výzvu těžší, je však to, že naše mozky jsou jako novinka a jsou motivovány hledat to.

Další faktor

Nejen to, náš mozek může skončit dostat závislý na používání různých zařízení, což je ještě těžší pro nás vytáhnout sami od všech těchto informací. To pak vytváří scénář, který je velmi podobný tomu, aby zůstal v urážlivém vztahu, protože je jasné, že to není zdravé, ale to nestačí, aby to skončilo.

Samozřejmě, že některé z informací, které vezmeme, budou cenné, zatímco tam bude mnoho informací, které nejsou. Omezení množství informací, jimž jsme vystaveni, bude pak nezbytné, pokud jde o řízení úrovně stresu.

Další nejlepší věc

Pokud jste si všimli, že vystavení tolika informací nečiní vaše blaho žádné laskavosti, to, co můžete udělat, abyste se cítili vyrovnanější, může být odlišné od někoho jiného. Důvodem je to, že pokud hodně práce na zařízení, budete s největší pravděpodobností muset strávit dostatek času online.

Přesto budou existovat věci, které můžete udělat online, abyste omezili množství informací, kterým jste vystaveni. Například během chvil, kdy potřebujete udělat online důležité úkoly, můžete se ujistit, že nepoužíváte žádné stránky sociálních médií.

V sedadle řidiče

To bude mít menší tlak na váš mozek a dá vám více energie, aby se zaměřilo na to, na čem skutečně záleží. Další věc, kterou můžete udělat, to je, pokud máte sklon posílat dlouhé zprávy a e-maily, je snížit množství, které píšete pokaždé.

Pokud jde o volný čas, můžete se také rozhodnout strávit méně času online nebo můžete omezit množství času stráveného na sociálních médiích. Tímto způsobem omezíte množství informací, kterým jste vystaveni, což umožní lepší fungování vašeho mozku.

Vědomá volba

Omezením množství informací, kterým jste vystaveni, budete mít více energie, abyste se mohli zaměřit na informace, které budou ve skutečnosti přínosem pro váš život. Nepochybně tam je spousta informací, které vás jen odvrátí od toho, co je důležité, a naplní vaši mysl tím, co vám ztěžuje život naplňující život.

Je to trochu jako, že je důležité rozlišovat, pokud jde o to, co jídlo vložíme do úst a jak často ho vkládáme do úst. Pokud budeme jíst špatné jídlo a jíst příliš často, nebude to dělat žádné laskavosti.

Závěrečné myšlenky

Umožnit naší mysli, aby byla rozptylována nekonečným proudem informací, je skvělý způsob, jak skončit s tím, že se vypálí. Tím, že získáme kontrolu nad množstvím a druhem informací, které konzumujeme, naše duševní a emocionální zdraví bude přínosem a jako rozšíření toho bude i náš život.

Reply