Způsoby, jak zlepšit tvořivost a procvičit hluboké zaměření

Předpokládejme, že jste v obchodě, kde potřebujete hodně kreativní energie. Pracovali jste tvrdě, brainstormed, dokud necítíte, že se vaše hlava chystá explodovat, a přesto stále nemůžete dostat čerstvé nápady, když je opravdu potřebujete. Kromě toho se snadno unavíte a nejste schopni se soustředit. To jen dělá více frustrovaný, a to nejen sami, ale také s ostatními lidmi.

Normálně věříme, že pokud budeme pracovat opravdu tvrdě, dosáhneme toho, co chceme. Někdy je však celá tvrdá práce zbytečná. Na druhé straně jsou někteří lidé, kteří se zdají dostat vše, co chtějí, ale nezdá se, že by fungovali nebo se snažili tak tvrdě, jak to děláte. Asi přemýšlíte, proč je život tak nespravedlivý? Nemůžeš s tím nic udělat? Odpověď zní ne, můžete s tím vlastně něco udělat. Jak moudře říká, jedinou cestou ven je.

Už jste někdy slyšeli o Zákonu přitažlivosti nebo Tajemství? Oba z nich jsou dvě nejprodávanější knihy, které mluví o stejném tématu: zákon přitažlivosti. V podstatě vás naučí, jak myslet a cítit se pozitivně. Samozřejmě, neexistuje žádný způsob, jak získat pozitivní výsledky ve svém životě, aniž byste nejprve přemýšleli a cítili pozitivně. Podle těchto dvou knih je klíčem k dosažení všeho, co chcete, vděčný.

Vděčnost je vlastně to, co nás naše náboženství a naši rodiče naučili. Neměli byste se dívat na věci, které nemáte, ale měli byste se podívat na věci, které máte, a být jim vděčeni. Když se cítíte vděčný za věci, které máte, dá vám dobrý pocit uvnitř, takže se budete cítit klidnější a klidnější. Ve skutečnosti mohou tvůrčí procesy začít pouze tehdy, když jste klidní a složení, ne když jste všichni napjatí. Navíc můžete získat další trpělivost, kterou budete muset čelit svému dlouhému dni. Tato trpělivost vám poskytne dostatek energie, aby vám pomohla lépe se soustředit.

Meditace také pomáhá vyrovnat se s pustit frustrace. O této metodě se ve dvou výše zmíněných knihách nehovoříme přesně, ale zprostředkování vám také umožní cítit se klidněji. Snažte se sedět v tichu alespoň 10 minut. Uklidněte se a zapomeňte na všechny problémy, které máte na chvíli. Funguje to lépe, když posloucháte určitou hudbu nebo nahrávky přírodních zvuků, jako je například zvuk vodopádu nebo kriketů. Jakmile budete moci vyčistit hlavu, uvědomíte si, že nějakým způsobem máte všechny skvělé nápady, které potřebujete pro tento den. Meditace může pomoci zvýšit kreativitu a pomoci udržet hluboké zaměření po celý den.

I když vám tyto metody ještě nemusí dávat smysl, mnoho lidí je vyzkoušelo a ve svém životě viděli ohromné ​​výsledky. Vyzkoušejte je dnes a uvidíte, jak mohou váš život změnit.

Reply